Recenze lezeckého a outdoorového materiálu

Čelovka TIKKA - Petzl Čelovka TIKKA - Petzl

Hybridní čelovka Tikka "nové" řady je naprosto skvělá svým provedením a svítivostí. Čelovka je lehká a s maximálním dosvitem 200 lumenů je pro mě dostačující na všechny druhy aktivit, které provozuji, což je turistika, kolo, běh a rybaření. I při běhu v tvrdých botech v terénu čelovka drží na hlavě skvěle!  Světlo má krásný rozptyl. Možnost dokoupení dobíjecí baterie přes USB. Petzl jde vývojem velmi dopředu a celá nynější řada čelovek se mně za dobu prodávání Petzlu líbí nejvíce. 
Michal Rožek
26.03.2018
Kalhoty TACUL - Milo Kalhoty TACUL - Milo

Naprosto jedinečné strečové kalhoty vynikajícího střihu. Kalhoty jsou velmi odolné proti větru, vydrží "nějakou" vodu, rychle schnou, mají vysokou mechanickou odolnost a prodyšnost. Po dlouhá léta mé nejoblíbenější kalhoty. Kromě horkého léta se dají použít na celou sezónu. V zimě stačí dát pod kalhoty slabší termo spodky, ...
Michal Rožek
23.03.2018
Termoska EXTREME 1 l, 0,7 l - Ferrino Termoska EXTREME 1 l, 0,7 l - Ferrino

Termoska Ferrino Extreme je naprosto špičková! Čaj vydrží celý den a noc dost teplý a uzávěr je rychlý na ovládání a neteče. 
Michal Rožek
23.03.2018
Kalhoty HERVEY - Ferrino Kalhoty HERVEY - Ferrino

Kalhoty Ferrino Hervey jsou ideální strečové kalhoty na celoroční turistiku od + 20 C níže. Kalhoty jsou velmi odolné proti větru, rychle schnou a mají skvělou mechanickou odolnost. Oceňuji zipsové kapsy. Nestane se tak, že byste něco potratili. Pokud je větší zima, termo spodky pod klahoty zajistí skvělé izolační vlastnosti i při mrazech okolo - 10 C. 
Michal Rožek
23.03.2018
Termo triko a spodky COMFORT WOOL - Brubeck Termo triko a spodky COMFORT WOOL - Brubeck

Triko Comfort wool od Polské firmy Brubeck společně se spodkami mně opravdu nadchlo! Firma Brubeck se zaměřuje na kombinaci merino vlny s polyamidem a jinými materiály. Prádlo pak rychle schne, má vyšší mechanickou odolnost, je příjemnější na nošení a nebudete věřit, po návratu z hor v něm můžu jezdit každý den na kole a triko nejde cítit! Brubeck merino prádlo ...
Michal Rožek
23.03.2018
Trekové hole MUSTANG - Ferrino Trekové hole MUSTANG - Ferrino

Hole Ferrino Mustang vás nezklamou. Hole jsou lehké, rychloupínací systém zavírání je velmi pokrokový. Jediná výtka ode mě je, že při velkém záběru do kopce, nebo z kopce hole více propružují. Dle mě je to něco za něco. Buď si pořídit robustní, těžší hole, které mají menší pružnost, nebo lehké, světlostí slabší ...
Michal Rožek
23.03.2018
Batoh TRIOLET 48 + 5 - Ferrino Batoh TRIOLET 48 + 5 - Ferrino

Batoh Ferrino Triolet 48+5 l je naprosto skvělý v nošení na zádech, vybavením a přístupem k věcem. Nemám k němu výtku a i když se jedná o "zimní" batoh, dá se s ním absolovovat celoroční turistika úplně bez problémů.
Michal Rožek
23.03.2018
Stan MTB - Ferrino Stan MTB - Ferrino

Tenhle jednoplášťový stan pro dvě osoby  jsem pořídil na „rychlo“ akce. Víkendové přechody, rybaření na jednu noc, kdy počasí může být nejisté je stan MTB ideální volbou. Předností stanu je nízká váha, velikost po sbalení a velmi rychlé postavení. Pouze jedna středová tyčka, vypnutí stanu obstarají kolíky. Jediný ...
Michal Rožek
12.11.2014
Kalhoty MASINDI - Ferrino Kalhoty MASINDI - Ferrino

Naprosto skvělé kalhoty na nošení a lezení od jara do podzimu. Velmi dobře prodyšné, rychle schnoucí s vynikajícím střihem. Jediná výtka je životnost materiálu, ale je to relativní, protože je nosím skoro denně. Zhruba po tři čtvrtě roku jsem musel nechat u švadleny zašít kapsy a spodní část nohavic.  
Michal Rožek
11.11.2014
Termo trika - Ferrino Termo trika - Ferrino

Všechny funkční trika, které používám od Ferrina na lezení, běhání i běžné užívání do města, jsou velmi příjemné na nošení (s výborným střihem) a co mě překvapilo, dokáží být poměrně dlouho bez zápachu, což je většinou možné jen u oblečení z merino vlny.     
Michal Rožek
11.11.2014